Cena
M2
Cena
M2
Cena

Brak polaczenia.

brak bazy!

Szczegóły oferty

dom | Krzeszów, ul. Betlejemska 24
INFORMACJE
Cena
610 zł
Nr oferty
LS-sD192
Typ oferty
sprzedaż
Lokalizacja
Krzeszów
ul. Betlejemska 24
Powierzchnia
278.00 m2
Ilość pokoi
5

OPIS OFERTY

Oferujemy nieruchomość położoną we wsi Krzeszów (58-405), w powiecie kamiennogórskim, w województwie dolnośląskim.

Wyjątkowy charakter w połączeniu z wszechobecną ciszą, którą sporadycznie przerywa delikatny szum drzew i śpiew ptaków, bliskość natury pozwalająca na obserwowanie zwierząt leśnych tuż pod oknami, czyste powietrze, nieograniczona przestrzeń, a także niezwykła okolica to tylko jedne z wielu atutów nieruchomości.

Jednorodzinny dom, o powierzchni 287 m², został wzniesiony wraz z zabudowaniami gospodarczymi w 1932 roku na działce o powierzchni 1641 m². Nieruchomość, której podstawę stanowi kamienny fundament została w pełni podpiwniczona. Pierwszą kondygnację nadziemną wykonano z bali pełnych prostokątnych, które nadają nieruchomości niepowtarzalny klimat. Na drugiej kondygnacji budynku zastosowano mur pruski o charakterystycznej drewnianej konstrukcji wypełnionej murem z cegły, który po odpowiednim przygotowaniu może stanowić dodatkową ozdobę. We wszelkich pomieszczeniach uwidocznione zostały belki stropowe, pomiędzy pomieszczeniami znajdują się tradycyjne murowane ściany działowe. Budynek został zachowany w oryginalnym i zarazem dobrym stanie technicznym, z wyjątkiem usuniętych pieców kaflowych i węglowej kuchni, a większość jego oryginalnych elementów wymaga nieznacznej renowacji.

Na pierwszej kondygnacji odnajdziemy wiatrołap, hol wraz z bezpośrednim wejściem do piwnicy, dwie sypialnie, salon oraz kuchnię. Na drugiej kondygnacji, na którą prowadzi wygodna klatka schodowa, znajdują się dwie sypialnie, duża łazienka wraz z WC, a także pomieszczenie strychowe wyposażone w pełnowymiarowe okno, które z powodzeniem można poddać adaptacji w celu stworzenia dużej sypialni. Dodatkową powierzchnię stanowi poddasze posiadające wystarczającą ilość miejsca dla bezproblemowego poruszania się i organizacji przydatnego strychu, a także piwnica składająca się z pięciu obszernych pomieszczeń. Zarówno klatka schodowa, jak również wszelkie pozostałe pomieszczenia budynku są wyposażone w okna i dobrze doświetlone. Istnieje możliwość łatwej zmiany układu pomieszczeń, stworzenia otwartej przestrzeni, a także dodatkowej łazienki lub WC.

W chwili obecnej w budynku mieszkalnym zostały rozpoczęte prace remontowe. W ostatnim czasie wykonano m.in. remont dachu przy zastosowaniu dachówki ceramicznej wraz z ociepleniem i poprawą więźby dachowej, kominów, dwóch osobnych sypialni wraz z dociepleniem stropu, a także wymiany instalacji elektrycznej i stolarki okiennej II kondygnacji. Ostatni gruntowny remont nieruchomości został wykonany w latach 70, podczas którego m.in. dokonano obłożenia nieruchomości deską elewacyjną, co w dość łatwy sposób można przywrócić do stanu poprzedniego. Za ogrzewanie nieruchomości i podgrzanie wody odpowiada dwufunkcyjny kocioł gazowy zasilany sieciowym przyłączem gazowym, co stanowi niewątpliwy atut przy tak ciekawym usytuowaniu. Woda pobierana jest z sieci wodociągowej, a tuż obok domu znajduje się tradycyjna studnia.

Charakterystyczny i jednocześnie dopełniający całość budynek gospodarczy, o powierzchni 100 m², stanowi doskonałą bazę w celu dalszego wykorzystania lub przebudowy na budynek mieszkalny np. w postaci nowoczesnej stodoły.

Doskonała lokalizacja – nieruchomość usytuowana na skraju lasu, bez bezpośredniego sąsiedztwa mieszkalnego, na terenie urokliwej, turystycznej, a zarazem zadbanej i nowoczesnej wsi, która stanowi obszar największej liczby inwestycji terenów wiejskich. We wsi znajdują się m.in. dwa przedszkola, szkoła podstawowa, ośrodek zdrowia, gabinet stomatologiczny, market spożywczy i budowlany, stacja benzynowa, myjnia samochodowa, restauracje całoroczne, kawiarnie sezonowe, kino za rogiem, ośrodek kultury, bankomat, liczne sklepy spożywcze, a także dom seniora i zakład produkcyjny. Niewątpliwie największą atrakcją Krzeszowa są zabytki, a w szczególności Europejska Perła Baroku – bazylika pw. NMP i pobliski letni pawilon na wodzie. Okolica sprzyja aktywnemu wypoczynkowi, do Krzeszowa prowadzi widokowa ścieżka rowerowa, miejscowość jest bogata w liczne trasy piesze i rowerowe, stanowi również świetną lokalizację dla amatorów grzybów i owoców leśnych, w pobliżu znajdują się także liczne stoki narciarskie.

Dla zdecydowanego inwestora oferujemy możliwość wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej, a także remontu nieruchomości pod klucz, również w celu stworzenia domu ekologicznego.

Wybrane odległości:

- Warszawa, 452 km, 4h 43 minuty;
- Kraków, 352 km, 3h 50 minut;
- Praga, 190 km, 2h 30 minut;
- Wrocław, 101 km, 80 minut;
- Karpacz, 43 km, 40 minut;
- Jelenia Góra, 40 km, 41 minut;
- Wałbrzych, 28 km, 25 minut;
- Kamienna Góra, 8 km, 8 minut;
- Lubawka, przejście graniczne Lubawka – Kralovec, 8 km, 8 minut.

Sprzedaż prowadzi:

LS Investments Sp. z o.o. Dolnośląskie Biuro Nieruchomości i Usług Inwestycyjnych - oddział w Kamiennej Górze, ul. Spacerowa 5a - kamienica ROYAL. Na Państwa pytania odpowiadamy przez siedem dni tygodniu, w godzinach od 8:00 do 22:00, pod numerami telefonów:

+48 532 900007
+48 799 900007
+48 736 900007

,a także za pośrednictwem poczty elektronicznej. Naszym Klientom oferujemy kompleksową pomoc w uzyskaniu dogodnego finansowania zakupu nieruchomości.

 

Informacje szczegółowe

Ogród:
1641.00 m2
Rok budowy:
1932

Media:

Gaz
Woda
Prąd
Kanalizacja
Telefon
Internet
Szambo
Jeżeli zainteresowała Cię ta oferta proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy:
Patrycja Kwaśniewska
e-mail: p.kwasniewska@lsinvest.pl
Skype: lsinwestments
+48 532 900 007

Lokalizacja:

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM AGENTEM
agent nieruchomości
Ksawery Bandur
Pośrednik nieruchomości
 lsinwestments
agent nieruchomości
Patrycja Kwaśniewska
Pośrednik nieruchomości
  lsinwestments
INFOLINIA 24H/7
+48 532 900006
infolinia pomocy